Vítkovická cyklistika bilancuje

26. 10. 2012

Poslední listopadovou sobotu se sejdou cyklisté SSK Vítkovice na tradičním místě v hotelu BONUM, k hodnocení již uplynulé jedenácté silniční sezóny. Letošní hodnocení bude mít i slavnostnější ráz z trvání a stále existence v pokračování již 115 let vítkovické cyklistiky. Náš klub založili naši předchůdci v listopadu 1897.

Závodili jsme v Českém poháru, nejvyšší soutěži Českého svazu cyklistiky a soutěžích ve Slezském a Moravském poháru, které organizuje Sdružení amatérských cyklistů. Na silnicích našeho krajského regionu, ale i v dalších místech republiky, byly vidět naše dresy pod značkou YOGI.

Nevýraznějšího výsledku dosáhl devatenáctiletý Josef Černý v kategorii elite do 23 let, který svými výsledky byl zařazen do reprezentace. V dresu České republiky startoval na letošním Mistrovství světa v Linburgu, kde byl zaznamenán na 66. místě se ztrátou 15 vteřin na vítěze. V reprezentaci odjel etapové závody Okolo Slovenska 7. místo, Czech Cycling Tour v Olomouci 18. místo a závod Tour Bohemia 4. místo. Na Mistrovství ČR a SR v Půchově v časovce jednotlivců 4. místo a na silnici 6. místo.

Mistrem republiky v kategorii elite masters se stal Jan Svoboda. Na Mistrovství ČR amatérských cyklistů si vybojoval dvě druhá místa v časovce jednotlivců a na silnici.

1 – Josef Černý

2 – Josef Černý na Czech Cycling Tour v etapě Olomouc-Olomouc

3 – Jan Svoboda na trati MČR ve Svijanech

4 – Jan Svoboda Mistr ČR

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2018 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1