Dálkař Bystroň halovým mistrem republiky

22. 02. 2021

Senzační titul halového mistra republiky vybojoval na šampionátu mužů a žen v Ostravě vítkovický dálkař Jakub Bystroň. Při neúčasti české jedničky Radka Jušky zvládl roli favorita a výkonem 744 centimetrů porazil druhého Jakuba Ruska z pražské Dukly o osm centimetrů.

Před posledním pokusem v soutěži byl Bystroň až na třetím místě, jenže pak se odrazil k nejlepšímu výkonu a zaostal jen o šest centimetrů za svým halovým maximem. Ke dvěma medailím z předchozích šampionátů na dráze (stříbrný v roce 2020 a bronzový v roce 2017) přidal tentokrát tu nejcennější.

Navázal tak na stříbrné medaile Zdeňka Stromšíka a Katrin Brzyszkowské úvodní den šampionátu. Pořádající klub tak nakonec vybojoval jedno zlato a dvě stříbra.

Koulařky tradičně mají svůj finálový závod hned v úvodu mistrovství. Katrin Brzyszkowská si posledním měřeným pokusem vytvořila nový osobák 15,32 metrů a obsadila druhé místo. Vyhrála v nejlepším letošním výkonu 17,92 Markéta Červenková z UKS Praha.

Finále sprintu mužů na 60 metrů bylo na programu až v odpoledním bloku. Kvalifikovali se do něj i Zdeněk Stromšík a Vojtěch Kolarčík. Prvně jmenovaný svedl vyrovnaný souboj s letošní českou jedničkou na této trati Janem Velebou a nakonec skončil časem 6,69 ve finále druhý. Za Velebou zaostal o tři setiny sekundy. Kolarčík v nejlepším výkonu sezony 6,79 doběhl čtvrtý.

Jak si v sobotu vedli další zástupci pořádajícího klubu? Do finále závodu na 60 metrů překážek se probojovali hned dva muži. Marek Kret časem 8,26 obsadil čtvrtou příčku, Václav Valach si sice vytvořil osobák 8,46, ale stačilo to jen na sedmé místo. Jan Vojtek se do finále neprobojoval.

Jen kousek od medaile byla mladá tyčkařka Niki Joannidu. Věkem stále ještě dorostenka si vylepšila osobní rekord na skvělých 403 centimetrů a v soutěži se výš dostala jen vítězná Amálie Švábíková. Joannidu bohužel měla horší zápis, než další tři její soupeřky, takže nakonec obsadila pátou příčku.

Michal Husek ve svém rozběhu na 400 metrů doběhl časem 50,03 čtvrtý a do nedělního finále nepostoupil. Podobně dopadla na stejné trati také Štěpánka Kolářová. Doběhla v čase 60,43 pátá a rovněž pro ni závod skončil. V běhu na 800 metrů nestačila na své soupeřky Hana Borová. Čas 2:18,41 znamenal sedmé místo v rozběhu a konec nadějí na postup do finále.

V nedělním programu už kromě Bystroně žádný další vítkovický zástupce do bojů o medaile zásadním způsobem nepromluvil. Jan Vojtek ve výšce obsadil výkonem 193 centimetrů sedmou příčku. V ženské dálce se představily dvě vítkovické závodnice. Adéla Luzarová skončila výkonem 550 centimetrů jedenáctá, Lucie Pisková skočila o jeden centimetr méně a obsadila dvanáctou příčku. Na dvoustovce bojovala Štěpánka Kolářová o postup do finále. Ve svém rozběhu bohužel zaostala o pět setin sekundy za postupovým místem. Doběhla v něm až třetí.

Kompletní výsledky najdete ZDE

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | PARA ATHLETICS TEAM | KOLOBĚH

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2021 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1