Vítkovický gigant plný rekordů

6. 09. 2020

Počasí jako den a noc provázelo domácí šampionát juniorské a dorostenecké kategorie v Ostravě-Vítkovicích. Zatímco v sobotu nad Městským stadionem svítilo ostré sluníčko, v neděli provázel "gigant" déšť a byla zima. Mladým atletům a atletkám to ovšem nevadilo.

Rekordy padaly jako na běžícím pásu. Dva národní zásluhou kladiváře Jana Doležálka a překážkáře Štěpána Schuberta, dalších téměř deset byly rekordy mistrovství. V této skvělé konkurenci se jako vždy neztratili ani domácí závodníci a závodnice. Vybojovali celkem šestnáct medailí, z toho šest bylo zlatých. A k řadě z nich bylo potřeba překonat osobní rekordy.

Dva tituly si do své bohaté sbírky úspěchů připsala dorostenka Katrin Brzyszkowská. Přemožitelku nenašla v disku (42,51) a ani ve své oblíbené kouli. Tam to ovšem neměla vůbec jednoduché, protože na mokrém kruhu nezvládla první dva pokusy a postup do finále si musela zajistit až vrhem na jistotu z místa bez otočky. Zvládla to na výbornou a pak navíc překonala rekord šampionátu (16,81).

Další dorostenkou, která se radovala ze zlaté medaile, byla Lucie Pisková. Vyhrála výkonem 590 centimetrů dálku, další medaili přidala jako členka bronzové štafety na 4x100 metrů. Podobný medailový zápis měla i Niki Joannidu. Tyčku ovládla výkonem 374 centimetrů a byla finišmankou zmíněné štafety. Zbylé dvě členky bronzového kvarteta dokonce dosáhly na medaile tři. Karolína Maňasová přidala totiž bronz na stovce v osobním rekordu 12,02 a stříbro na dvoustovce (24,70). Tereza Sklenářová kromě společné radosti ve štafetě šla na pódium pro bronzové medaile také v dálce (571) a trojskoku (12,04). Nejúspěšnější kategorii z pohledu medailového zisku podtrhla ještě Hana Borová, stříbrná ze závodu na 800 metrů (2:12,00).

V dorostu se domácí radovali z medaile dvakrát, ale pokaždé to byla medaile zlatá. Aleš Klozík v osobním rekord trochu překvapivě vyhrál soutěž diskařů (49,35), Šimon Navrátil výkonem 691 centimetrů ovládl dálku.

Medailemi se mohli pochlubit také junioři. Marek Kret obsadil třetí místo v běhu na 110 metrů překážek v osobním rekordu 14,38, další osobák v běhu na 400 metrů překážek 53,74 vynesl stříbro Michalu Huskovi. A do třetice překážky, tentokrát to bylo 3000 metrů a stříbro Martina Kováčecha (9:07,34). Je tak trochu náhoda, že jediná medaile juniorek je také z překážek, Adéla Luzarová si ve finále závodu na 100 metrů vytvořila osobní rekord 13,86 a byl z toho bronz.

Kompletní výsledky najdete ZDE

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1