Vstupenky na Zlatou tretru stále v prodeji

26. 08. 2020

Zredukovaná atletická sezona běží na plné obrátky dle možností jednotlivých zemí. Centrem dění je Evropa, a to dává i 59. ročníku Zlaté tretry Ostrava, který se uskuteční 8. září, možnost získat na start velmi kvalitní atlety. Vše samozřejmě v rámci platných pravidel a hygienických opatření.

V prodeji jsou stále vstupenky na tento výjimečný atletický podnik. V síti Ticketstream si je můžete zakoupit a jejich cena je 100 až 800 korun. "Stále jsme nevěděli, zda bude moci být na stadionu tisíc nebo pět tisíc lidí. Podle posledního sdělení Národní sportovní agentury je aktuální stav až deset tisíc s tím, že maximální kapacita stadionu může být naplněna z padesáti procent. U nás to v praxi znamená, že by v hledišti mohlo být kolem sedmi tisíc diváků. Samozřejmě při dodržení všech předepsaných hygienických pravidel. Tuhle kapacitu asi nenaplníme, ale všem fanouškům bych chtěl vzkázat, že vstupenky jsou opět v prodeji. Další upřesňující informace budeme předkládat dál podle vývoje situace. Všichni věříme, že mítink bude mít skvělou kulisu a fanoušci si přijdou na své," řekl na posledním brífinku před tretrou Oldřich Zvolánek z SSK Vítkovice.

Za organizátory vyjádřil obrovské poděkování za pomoc Statutárnímu městu Ostrava, Moravskoslezskému kraji, Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy i všem sponzorům šéf společnosti TK PLUS Miroslav Černošek. "Naše společnost má za úkol zajistit finanční krytí akce a je pochopitelné, že letos to bylo o mnoho těžší, než v minulých letech. Myslím si však, že akce je v dobré finanční kondici a jsem přesvědčen, že se to odrazí na celkové úrovni. Fanoušci atletiky se opět mohou těšit na skvělý zážitek."

Koho uvidí diváci u televizních obrazovek a přímo na stadionu v akci? Hvězdných jmen je celá řada. Ve skoku o tyči se představí tři legendy. Aktuální mistr světa a držitel rekordu mítinku Američan Sam Kendricks, bývalý rekordman tretry a olympijský vítěz z roku 2012 Francouz Renaud Lavillenie a aktuální olympijský šampion Brazilec Thiago Braz.

Dvojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa Američan Christian Taylor slíbil útok na vlastní rekord mítinku v trojskoku (17,57). Nebude to mít jednoduché, protože přijede také africký rekordman z Burkiny Faso, kterým je Fabrice Zango Huges. Ten žije ve Francii a vede letošní tabulky výkonem 17,43 m.

V koulařském sektoru se představí muž, jehož start je velikou vzácností. Olympijský vítěz Ryan Crouser je známý tím, že nerad létá. Famózní Američan je však již v Evropě a z jeho tréninků se šíří zprávy, že je schopen atakovat třiadvacetimetrovou hranici. Vloni absolvoval jen jediný mítink a pak na mistrovství světa skončil o jediný centimetr druhý. Letos už se však zlepšil na 22,91 metrů.

Překonání rekordu mítinku ohlásil také v běhu na 5000 metrů, což je Zátopkův memoriál, etiopský běžecký talent Selemon Barega. Jeho světový juniorský rekord 12:43,02 je o pět vteřin lepší, než aktuální rekord Keňana Cerona z roku 2003.

Mezi již ohlášenými účastníky najdeme řadu dalších medailistů z mistrovství světa či olympijských her. Diskaři Daniel Stahl a Andrius Grudzius, sprinterka Dafne Schippersová, půlkař Amel Tuka či mílařky Jemma Reekiová, Genzebe Dibabaová a Faith Kipyegonová.

Když k tomu připočteme početnou účast nejlepších českých atletů a atletek, je o skvělý zážitek postaráno. Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová, domácí Simona Vrzalová, Lukáš Hodboď, Vítězslav Veselý, Filip Sasínek nebo také Nikola Ogrodníková. Letošní česká jednička v oštěpařském sektoru se na závody obzvlášť těší. "Letošní rok je opravdu zvláštní a nikdo z nás neví, jak po bude v tom roce příštím. Proto jsem ráda, že můžeme závodit a předvést to, co jsme natrénovali. To platí pro všechny závodníky a závodnice. Pro mne je jakýkoliv start na ostravském stadionu dvojnásob příjemný. Tady jsem vyrostla a ráda se tady vracím. Byť se mi tady často nedařilo. Tak třeba letos se to povede a předvedu opravdu nějaký skvělý výkon," řekla několik dnů před mítinkem.

Více informací najdete na www.zlatatretra.cz

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | PARA ATHLETICS TEAM | KOLOBĚH

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2021 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1