Mistrovství republiky v šachu neslyšících

11. 04. 2019

Na začátku dubna se v Brně konalo mistrovství republiky jednotlivců mužů a žen v šachu neslyšících. Pořadatelem byl SKN Brno a medaili si z šampionátu odvezl také vítkovický šachista Jiří Stoklasa, který obsadil třetí místo.

Na základě požadavku STK šachu bylo rozesláno pozvání všem klubům. Na turnaj se přihlásilo čtrnáct šachistů z šesti klubů a mezi nimi byly i dvě ženy. Na poslední chvíli se dva hráči omluvili a jeden se nedostavil, i přesto mělo mistrovství vysokou úroveň. Hrálo se systémem každý s každým na 2x15 minut. Turnaj proběhl bez protestů a všichni účastníci si pochvalovali jeho zajištění. Hráči na prvních třech místech obdrželi diplomy a poháry.

Titul mistra republiky vybojoval počtvrté Martin Paulík z SKN Brno, který získal celkem 10 bodů. Druhý skončil s 8,5 body Jaroslav Schmid z I. PSKN Praha. Na bronzovém místě se umístil vítkovický Jiří Stoklasa. Také on měl na konci turnaje na svém kontě 8,5 bodů, o jeho bronzové příčce rozhodlo až pomocné hodnocení.

Na podzim v Praze se bude ještě konat mistrovství republiky v bleskovém šachu.

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1