Čtyři medaile ze šampionátu lyžařů

5. 04. 2019

Ve druhé polovině března se v Koutech uskutečnilo mistrovství České republiky v alpském lyžování neslyšících. Mezi startujícími nechyběla ani početná výprava SSK Vítkovice, která vybojovala celkem čtyři medaile, včetně té nejcennější.

Aktivními členy výpravy byli Jan Filip, Viliam Daxner, Adam Kest, Dorota Bromková, Vojtěch Čupka, Michael Hyža, Richard Helcel a Roman Stuchlík. Tito závodníci a závodnice by se však neobešli bez pomoci rodičů a trenérů. Na úspěchu se výraznou měrou podíleli Barbora Filipová, Klára Daxnerová, Dana Kestová, Štěpánka Nowinská a Pavlína Nosková.

První disciplínou mistrovství byl obří slalom. Viliam Daxner v něm vybojoval stříbrnou medaili v kategorii přípravka kluci, Adam Kest skončil stejně tak druhý v kategorii předžactvo. Umístění dalších závodníků a závodnic: Dorota Bromková (4. místo přípravka holky), Jan Filip (4. místo předžactvo), Vojtěch Čupka (5. místo předžactvo), Richard Helcel (4. místo dospělí), Roman Stuchlík a Michal Hýža nedojeli do cíle.

Ve slalomu se Vítkovičtí dočkali také titulu. V kategorii předžactva nenašel přemožitele Adam Kest a stal se mistrem republiky. Ve stejné kategorii obsadil Jan Filip 2. místo a rozmnožil sbírku medailí. Na dalších místech skončili Dorota Bromková (4. místo přípravka holky), Vojtěch Čupka (5. místo předžactvo), Richard Helcel (4. místo dospělí) a Michal Hýža (6. místo dospělí).

Jak jde vidět, lyžaři z SSK Vítkovice nezaháleli a za to jim všem gratulujeme. Pro příští rok navíc dospělí slibují, že se nenechají zahanbit dětmi a budou na sobě tvrdě pracovat, aby i oni dosáhli na stupně vítězů.

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1