Czech Indoor Gala ozdobila Simona Vrzalová českým rekordem

12. 02. 2019

Na co sáhne, to se jí letos v hale daří. Hned v prvním závodě halové sezony plnila v běhu na 1500 m Simona Vrzalová limit na HME v Glasgow, pak posunula nejlepší český výkon na kilometr a nakonec před domácím publikem na mítinku Czech Indoor Gala překonala na patnáctistovce i český rekord.

Její závod byl hned v úvodu hlavního programu a vítkovická mílařka nasadila pro ostatní závodníky opravdu mimořádně vysokou laťku. Společně s Polkou Sofií Ennaouiovou táhly celý závod a ještě v náběhu do posledního okruhu byla v čele Vrzalová. V závěrečných metrech ji sice Polka předběhla, ale i tak z toho byl skvělý nový český rekord 4:05,22.

Překonala tak osmadvacet let starý halový rekord Ivany Kubešové o 49 setin sekundy. "Je to úžasné a skvělé. Vůbec jsem se necítila unavená. Jsem moc ráda, že běžela Polka, která mi celou dobu dýchala na záda. Sice mě pak předběhla, ale to mi vůbec nevadí," řekla pro server atletika.cz s úsměvem nová česká rekordmanka. Přiznala, že na březnovém halovém mistrovství Evropy v Glasgow by se chtěla probojovat do finále a tam překvapit nějakým hezkým umístěním. Ale předtím se ještě ostravskému publiku představí na domácím šampionátu. "Určitě poběžím osmistovku a pak se uvidí, jestli i patnáctistovku. Ale asi jo," dodala.

Zaplněné hlediště vítkovické haly se těšilo, že uvidí i další skvělé výkony. A zklamané rozhodně nebylo. Na mužské třístovce potvrdil roli hlavního favorita Pavel Maslák. Jednoznačně zvítězil v letošním nejlepším evropském výkonu pod střechou 32,79.

Nejkratší sprint podle očekávání byl záležitostí americké dvojice Mike Rodgers a Bryce Robinson. Vítěz časem 6,58 zaostal jen o setinu za svým nejlepším letošním výkonem. To česká jednička Zdeněk Stromšík po finále přiznal, že závod nebyl úplně podle jeho představ. V rozběhu sice zvládl čas 6,68, ale ve finále 6,72 stačilo pouze na čtvrté místo. "Čtvrtá příčka v takové konkurenci samozřejmě není špatná, jenže čas neodpovídá tomu, co jsem si předsevzal. Takže jsem spokojený jen napůl," řekl po doběhu vítkovický sprinter.

Z dalších závodů se určitě líbila koule mužů a vítězný pokus Boba Bertemese z Lucemburska 20,50. Pak také ve výkon Amela Tuky z Bosny a Hercegoviny, který v běhu na 800 m překonal rekord mítinku časem 1:46,75. Naopak smolařem celého večera byl dálkař Radek Juška, který nezapsal z šesti pokusů ani jeden výkon a skončil pochopitelně poslední.

V národním programu se představilo hned několik dalších vítkovických atletů a atletek. Nejlépe si vedla Adéla Luzarová, která v běhu na 60 m překážek obsadila třetí místo časem 8,87. Hana Borová skončila na osmistovce v osobním rekordu 2:13,78 pátá. Jana Slaninová v hlavním programu doběhla v nejkratším sprintu pátá v čase 7,55.

Kompletní výsledky mítinku najdete ZDE

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1