Přijede čtrnáct olympijských šampionů

4. 09. 2018

Už jen čtyři dny zbývají do zahájení soubojů nejlepších atletů a atletek světa v rámci Kontinentálního poháru 2018. Do Ostravy míří čtyři týmy, které budou mít ve svých řadách světové rekordmany, olympijské vítěze i mistry světa. Diváci přímo na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, ale také u televizních obrazovek se mají 8. a 9. září na co těšit.

Hned dva světové rekordmany má ve své sestavě tým Evropy. Jsou jimi polská kladivářka Anita Wlodarczyková. Její aktuální světový rekord je 82,98. A také francouzský tyčkař Renaud Lavillenie, který je držitelem vůbec nejhodnotnějšího tyčkařského výkonu historie 616 centimetrů. Tým Ameriky se může opírat o světovou rekordmanku ze stovky překážek. Kendra Harrisonová ze Spojených států loni v Londýně zaběhla čas 12,20. Čtvrtou do party je Beatrice Chepkoechová z Keni, která letos v Monaku vylepšila hodnotu historického světového maxima v závodě na 3000 metrů překážek na 8:44,32.

V Ostravě se představí čtrnáct olympijských šampionů v individuálních disciplínách. Tým Evropy a Ameriky jich má ve své sestavě šest. Soupisku družstev Asie/Pacifiku a Afriky zdobí vždy dva olympijští vítězové. Olympijských medailistů bude na startu hned sedmatřicet. V tomto ohledu má nejpočetnější zastoupení tým Ameriky, kde figuruje čtrnáct držitelů cenných kovů z olympijských her. Evropa jich má deset, Afrika sedm a Asie šest.

Barvy Evropy bude v Ostravě hájit čtveřice českých atletů, oštěpaři Nikola Ogrodníková a Jakub Vadlejch, mílařka Simona Vrzalová, koulař Tomáš Staněk a jako náhradnice může do boje zasáhnout také Kateřina Cachová. „Moc se těším do Ostravy, bude to nejhezčí zakončení krásné sezóny. Přijde se podívat rodina, kamarádi, to bude příjemné,“ řekla oštěpařka Nikola Ogrodníková, která na vítkovickém stadionu atletický vyrůstala. Místo v sestavě si zajistila skvělým výkonem na ME v Berlíně, kde vybojovala stříbrnou medaili.

Další atletkou, která je na Městském stadionu jako doma, je Simona Vrzalová, která poběží závod na 1500 metrů. "Odpočítávám doslova dny do zahájení poháru. Bude to pro mne obrovský zážitek. Na stadionu, kde trénuji a kde tak ráda závodím. Určitě bude jako vždy skvělá atmosféra."

Český rekordman ve vrhu koulí Tomáš Staněk se díky divoké kartě rovněž představí divákům. V první řadě si uvědomuje odpovědnost vůči týmu Evropy. "Snažím se vyladit formu tak, abych přinesl týmu co nejvíc bodů. Vím, že se ode mne bude čekat, abych hodil daleko a abych porazil mistra Evropy Poláka Haratyka. Tak uvidíme, jak se to povede. Těším se ale moc, budou to veliké závody, která mám rád."

Oštěpař Jakub Vadlejch na evropském vrcholu sezony, stejně jako Tomáš Staněk, marně bojoval o medaili. I on se však divákům v Ostravě nakonec představí. „Představoval jsem si sezonu jinak, ale jsem moc rád, že existuje pravidlo pořadatelské země," je rád za to, že dostal divokou kartu. Je to pro mne obrovská čest a hodně důležitá tečka za sezonou. Věřím, že bude vydařená."

A jen tak mimochodem, pokud do bojů zasáhne z pozice náhradnice i Kateřina Cachlová, bude to třetí česká atletka, která začínala se sportem právě v Ostravě.

Víkendový program na Městském stadionu je prakticky vyprodán. V úterý ráno bylo k dispozici na portálu: www.ticketportal.cz zhruba stovka vstupenek na sobotu a necelých dvacet na neděli.

Foto: Kontinentální pohár 2018/Pavel Lebeda

Více informací o Kontinentálním poháru najdete ZDE

 

 

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1