Družstvo atletek bronzové na mistrovství republiky

27. 08. 2018

Vynikajícího úspěchu dosáhlo družstvo žen na mistrovství České republiky v Uherském Hradišti, když obsadilo třetí místo za vítězným družstvem USK Praha a druhou Duklou Praha. V soutěži mužů Ostravané na šampionát nepostoupili, titul vybojovali atleti Dukly Praha před Olympem Praha a Univerzitou Brno.

Pouze dva týdny po evropském šampionátu v Berlíně někteří atleti a atletky opět předváděli fantastické výkony. Anežka Drahotová v závodě v chůzi na 5000 vytvořila časem 20:48,75 nový český rekord, skvělý výkon předvedl na 400 m přek Vít Müller, který vyhrál časem 50,31 a také sprinterka Klára Seidlová, jejíž výkon na stovce byl 11,55.

Vítkovické ženy sbíraly tradičně body napříč všemi disciplínami. Na zisku bronzových medailí se jich podílela celá řada, nicméně dvě jména je potřeba vypíchnout. Jana Slaninová přispěla do celkového hodnocení třetím místem na stovce (11,83), druhým místem na dvoustovce (23,78) a ještě navíc byla členkou stříbrné štafety na 4x100 m (Kateřina Vávrová, Štěpánka Kolářová, Jana Slaninová, Iveta Putalová) a vítězné štafety na 4x400 m (Štěpánka Kolářová, Iveta Putalová, Simona Vrzalová, Jana Slaninová). Neuvěřitelná bilance. Simona Vrzalová vyhrála běh na 800 m (2:05,73), byla rovněž členkou vítězné štafety na 4x400 m a k tomu ještě přidala důležité dva body v pro ni netradičním závodě na 400 m (56,52). Přitom právě o dva body vítkovické atletky porazily čtvrtý Olymp Brno.

O body se zkrátka praly všechny ostravské atletky a trenéři skvěle obsazovali ty nejlepší do důležitých disciplín. Velmi cenné bylo druhé místo Aleny Kollegové v chůzi na 5000 m (25:53,43), třetí místo Denisy Přečkové v hodu diskem (44,05) a také dělené třetí místo výškařky Nikoly Gavendové. Šest bodů za třetí místo přidaly také Stanislava Lajčáková v běhu na 100 m překážek (13,81) a Adéla Voráčková na 3000 m překážek (10:58,61).

Celkově družstva, muži: 1. Dukla Praha 186 bodů, 2. Olymp Praha 152, 3. Univerzita Brno 134,5, 4. Škoda Plzeň 90,5, 5. Slavia Praha 5. 87, 6. AK Olomouc 86. Ženy: 1. USK Praha 171, 2. Dukla Praha 144, 3. SSK Vítkovice 115,5, 4. Olymp Brno 113,5, 5. Škoda Plzeň 113, 6. Olymp Praha 71.

Kompletní výsledky najdete ZDE

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2018 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1