Tři české medaile v Berlíně, Vrzalová nakonec pátá

16. 08. 2018

Poměrně dlouho čekali čeští fanoušci na medaili během letošního ME v Berlíně. Jedna naděje za druhou postupně vyhasínala, až přišel skvělý finiš. Odchovankyně porubské a vítkovické atletiky Nikola Ogrodníková vybojovala stříbro v oštěpu, pak přidala Anežka Drahotová stejný kov v chůzi na 20 km a nakonec Eva Nývltová-Vrabcová doběhla bronzová na maratónské trati.

O překvapení v případě Nikoly Ogrodníkové hovořit rozhodně nelze. Bývalá vícebojařka patřila do širšího okruhu favoritek, letos už vyhrála jeden ze závodů Diamantové ligy a fanoušci věřili, že ji forma neopustí. Hned prvního hodem v soutěži hodila soupeřkám výkonem 61,85 rukavici a tento pokus nakonec stačil na druhou příčku. Jedinou přemožitelkou se jí stala Němka Christin Hussongová výkonem 67,90. "Jsem šťastná a moc ráda, že jsem prolomila špatné dny pro český tým. První pokus byl takový zajišťovák, cítila jsem se dobře a chtěla jsem ještě přitlačit. Netušila jsem, že tento výkon bude stačit na stříbro," usmívala se po skončení závodu. Ogrodníková se druhým místem navíc kvalifikovala do týmu Evropy pro Kontinentální pohár v Ostravě. "Tohle bude speciální akce, v Ostravě se mi vždycky dobré házelo, znám stadion samozřejmě moc dobře, tak doufám, že se dám do kupy a předvedu kvalitní výkon."

Jeden den po prvním medailovém úspěchu přidala druhý Anežka Drahotová. V závodě na 20 kilometrů chůze se držela celou dobu v popředí a v polovině závodu dokonce chvíli vedla. Pak ale nestačila v závěru na tempo španělské reprezentantky Marie Perézové a výkonem 1:27:03 si nakonec došla pro stříbro. V samotném závěru šampionátu přidala třetí cenný kov Eva Nývltová-Vrabcová, když v maratonském závodě doběhla v novém národním rekordu 2:26:31 jen o tři vteřiny za druhou Francouzkou Clémence Clavinovou. Titul vybojovala Běloruska Volha Mazuronaková.

Na šampionátu startovala také čtveřice vítkovických atletů a atletek. Nejspokojenější z nich může být bezesporu Simona Vrzalová, která ve finále závodu na 1500 metrů doběhla na fantastickém pátém místě. Časem 4:06,47 zaostala za vítěznou Britkou Laurou Muirovou o čtyři vteřiny, ale v cíli byla tradičně velmi usměvavá. "Jsem pátá v Evropě, to jsem opravdu nečekala. Finálový běh byl dost rychlý, myslela jsem, že Britky zaútočí o něco později, ale ono to bylo jedno. Já jsem na trati nechala všechno, nevím, co bych mohla udělat líp. Takže v tomto směru jsem s pátým místem opravdu moc spokojená," řekla po doběhu. Odměnou za páté místo pro vítkovickou atletku je divoká karta do týmu Evropy pro Kontinentální pohár, kterou obdržela společně s koulařem Tomášem Staňkem a oštěpařem Jakubem Vadlejchem.

Zdeněk Stromšík asi bude na šampionát vzpomínat ve dvou rovinách. V závodě na 100 metrů splnil svůj cíl. Postoupil do semifinále, ovšem výkon 10,37 na postup do finále nestačil. Stromšík tak v konečném součtu obsadil sedmnáctou příčku. Jako člen štafety na 4x100 m už tolik důvodů k radosti neměl. Společně s Janem Velebou, Janem Jirkou a Pavlem Maslákem v rozběhu zaznamenali letošní výkon roku 38,94. Do bojů o medaile však nezasáhli, protože Jana Velebu na start nepustilo zranění.

Svůj závod absolvovala také Jana Slaninová, která byla členkou štafety na 4x100 m. České kvarteto ve složení Lucie Domská, Marcela Pírková, Jana Slaninová aKlára Seidlová doběhlo v rozběhu na sedmém místě časem 44,12 a do finále nepostoupilo. Největším smolařem ostravského kvarteta byl Jakub Zemaník. V závodě na 10 000 metrů odstoupil sedm kol před cílem a mistrovský běh tedy nedokončil.

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2018 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1