Na ME pojede čtveřice vítkovických atletů

1. 08. 2018

V pondělí 6. srpna začne v Berlíně letošní mistrovství Evropy na dráze. Startovat na něm bude početná česká výprava, jejíž součástí budou také čtyři zástupci AK SSK Vítkovice. K původně nominovaným Zdeňku Stromšíkovi, Simoně Vrzalové a Janě Slaninové totiž přibyl ještě Jakub Zemaník, který obdržel pozvánku od Evropské atletické federace.

Není žádným překvapením, že všichni čtyři minulý týden vybojovali medaile na domácím šampionátu, ovšem to, že všichni vystoupili na nejvyšší stupínek na stupních vítězů, šéf SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek rád okomentoval. "Máme obrovskou radost, že se našim atletům a atletkám na domácím šampionátu tak dařilo. Potvrdili, že kvalitní atletika se dá dělat i mimo resortní centra, když do tréninku dáte maximum. Je to výsledek kvalitní práce atletů i jejich trenérů, podmínek nejen v našem atletickém klubu, ale také podpory Centra individuálních sportů Ostrava. Všem čtyřem mistrům republiky ještě jednou gratuluji a přeji hodně zdaru na evropském šampionátu."

Přesto, že ani jeden z vítkovických závodníků nebude patřit do širšího okruhu favoritů na medaile, v posledních týdnech zejména největší hvězdy Zdeněk Stromšík a Simona Vrzalová několikrát naznačili, čeho by chtěli v Berlíně dosáhnout. "Mým cílem je postup do semifinále závodu na 100 metrů, ale pokud to vyjde a poběžím někde na úrovni českého rekordu, mohlo by to být klidně i finále," nechal se slyšet sprinter Zdeněk Stromšík po svém rekordním běhu v Táboře a také vítězném běhu na šampionátu v Kladně.

Také Simona Vrzalová po zisku titulu v běhu na 800 metrů hovořila o touze postupu do finále v Berlíně. Tam ovšem poběží svoji oblíbenější trať na 1500 metrů. "Finále bude určitě můj cíl, ovšem bude to hodně těžké. Konkurence bude obrovská. Bude potřeba běžet dobře takticky, což nevím úplně jistě, jestli to zvládnu," se svým typickým úsměvem nastínila ambice směrem k evropskému šampionátu.

Jana Slaninová se stala mistryní republiky na dvoustovce a potvrdila tak, že její místo v české štafetě na 4x100 metrů je naprosto oprávněné. Měla by běžet třetí úsek a úspěchem českého kvarteta v Berlíně by byl rovněž postup do finále. Jakub Zemaník se stal jubilejním padesátým členem výpravy české republiky a ani on nepoběží v Berlíně stejnou trať, na níž vybojoval titul mistr republiky. Na evropském šampionátu ho totiž čeká dvojnásobná porce okruhů, tedy běh na 10000 metrů. Pro svěřence trenéra Vladimíra Černého je už samotná nominace na poslední chvíli obrovským úspěchem. Jeho cílem by tak mohlo být překonání letošního maxima 29:10,43 z Evropského poháru v Londýně.

Na šampionátu se jako první představí hned v pondělí 6. srpna v rozbězích na 100 metrů Zdeněk Stromšík, v úterý jsou na programu semifinálové a finálové běhy nejkratšího sprintu a také přijde čas Jakuba Zemaníka, který poběží finále desítky. Rozběhy patnáctistovky žen se Simonou Vrzalovou jsou na programu v pátek a sprinterské štafety i s Janou Slaninovou pak poslední den šampionátu v neděli.

Foto: CAS/Denisa Kisialová

Kompletní informace o ME v Berlíně najdete ZDE

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1