Simona Vrzalová zaběhla limit na HMS

25. 01. 2018

V hvězdami nabitém programu mítinku Czech Indoor Gala se neztratili ani domácí závodníci a závodnice. V národním programu se jich představila celá řada, v hlavním programu bojovali o co nejlepší výsledky především tři. Simona Vrzalová, dálkař Jakub Bystroň a sprinter Zdeněk Stromšík.

Nejspokojenější mohla být po skončení závodu Simona Vrzalová, která v běhu na 3000 m splnila časem 8:57,07 limit na halové mistrovství světa. Závod vyhrála skvělým finišem Hellen Obiriová z Keni (8:38,81), ale vítkovická hvězda i svým desátým místem nadchla diváky. Zaběhla druhou nejlepší trojku české historie a dlouho lapala po dechu, než mohla dát první rozhovor. "Moc jsem chtěla běžet pod devět minut a jsem opravdu spokojená. Prvních třináct kol bylo docela v pohodě, ale ta poslední tři opravdu bolela. Chvílemi jsem viděla hvězdičky před očima," snažila o svůj typický humor.

Přiznala, že se jí vyplatila strategie, se kterou do závodu šla. Držet se za Polkou Sofií Ennaouiovou. "Jasně, tohle byla závodnice, se kterou jsem se mohla srovnat. Myslela jsem, že poběží ještě o něco rychleji, ale i tak jsem šťastná. Splnila jsem cíl, ale na mistrovství světa bych přece jen radši šla patnáctistovku. Tohle je na mne moc koleček a dnešní závod mi dal pořádně zabrat. Snad se mi podaří potvrdit na poloviční trať limit, který už z loňska mám. Jinak budu muset tuhle dlouhou trať absolvovat ještě jednou."

Sprinter Zdeněk Stromšík po závodě rozhodně nadšením neoplýval. Ve druhém rozběhu na 60 m skončil čtvrtý časem 6,75 a nakonec se neprobojoval do finále. Byl zklamaný, protože udělal chybu hned v prvních metrech závodu. "Po startu jsem zakopl a málem spadl. To mě stálo šanci bojovat dál o co nejlepší výsledek. Jsem hodně zklamaný, protože jsem se na závody před domácím publikem moc těšil. Mám za sebou skvělou přípravu a rád bych se probojoval na světový halový šampionát. Co se dá ale dělat, tentokrát to nevyšlo. Mám v plánu absolvovat ještě minimálně čtyři závody, tak do doufám dopadne dobře."

V poli poražených skončil v dálce také Jakub Bystroň, jehož 703 cm stačilo pouze na poslední osmé místo. Přece jen o poznání lepší nálada panovala v táboře vítkovických atletů v průběhu národního programu. V něm totiž padal jeden osobák za druhým. V běhu na 800 m předvedl Vojtěch Mlynář nejlepší letošní český halový výkon. Závod vyhrál časem 1:48,62 a porazil v cíli druhého Lukáše Symerského. I on si však vylepšil osobák a poprvé se dostal pod minutu padesát (1:49,69). Také ženy se na této trati vyznamenaly. Eliška Surmová doběhla čtvrtá v osobáku 2:15,04, Anna Zemaníková, která trénuje ve skupině Vládi Černého, doběhla v čase 2:15,20 hned za ní. Další rekordy padaly na mužské patnáctistovce. Lukáš Chwistek, Matouš Vrzala, Jan Kunčický i Vojtěch Scholaster měli za svými výkony oznámku o osobním rekordu. A pozadu nezůstaly ani čtvrtkařky Hana Borová a Barbora Suchánková, které si rovněž vytvořily osobáky.

Kompletní výsledky mítinku najdete ZDE

Foto atletika.cz/Eduard Erben

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2018 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1