Hvězdy Czech Indoor Gala se těší

24. 01. 2018

Přes dvě stě atletů a atletek ze třiceti čtyř zemí světa se představí 25. ledna na halovém mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě. Jsou mezi nimi čtyři medailisté olympijských her a osm medailistů mistrovství světa. Diváci se rozhodně mají od 16 hodin na co těšit, stejně jako fanoušci u televizních obrazovek, pro něž je od 17 hodin připraven přímý přenos.

Mezi atletickými hvězdami z celého světa jsou pochopitelně také čeští reprezentanti, kteří vyprodané tribuně nabídnou nevšední podívanou. Organizátoři už dávno prozradili největší lákadla a jsou rádi, že všichni avizovaní atleti do vítkovické haly dorazí. Nejlepší čtvrtkař české historii Pavel Maslák poběží v rámci programu hned dva závody na 300 metrů. Pokaždé s jinými soupeři a pokaždé s cílem vyhrát. "Cítím se po kvalitní přípravě skvěle, takže by to mohlo vyjít. Ale jednoduché to nebude. Dva běhy za sebou mi nevadí, stejně podobný model praktikujeme vždy na začátku halové sezony. Většinou jde o kombinaci běhů na 300 a 500 metrů. Teď to bude o dvě stě metrů kratší, takže paráda. Mými největšími soupeři by měli být bratři Santosovi z Dominikánské republiky. Ten těžší závod očekávám na konci programu, kde poběžím se specialistou na hladnou čtvrtku Luguelinem. Ale i na jeho bratra Juandera si budu muset dávat pozor," řekl s úsměvem na brífinku, kde mu organizátoři předali startovní číslo.

To si také převzala dvojice zkušených tyčkařů. Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička budou v Ostravě závodit v netradiční soutěži dvojic. Proto se také český rekordman ihned ptal, proč má na čísle nasáno A2. Manažer mítinku Alfonz Juck mu připomněl, že písmeno A je označení týmu a dvojka je pořadí. Jako první totiž budou skákat ženy. "Je to pro mne nová zkušenost, takže jsem moc zvědavá. Snad se to lidem bude líbit," přiznala mistryně Evropy Jiřina Ptáčníková. Její týmový kolega Jan Kudlička dodal: "Já se o atmosféru v hale nebojím. Ta je v Ostravě vždy skvělá. Jsou to ale moje první závody po tvrdé přípravě, takže je otázka, jak se mi bude dařit. Snad to svojí partnerce nepokazím." S úsměvem se podíval na Jiřinu Ptáčníkovou, která mu odpověděla: "Já budu zase poprvé v sezoně skákat na delších tyčích, takže jsme na tom vlastně podobně."

V dobré náladě byla den před závodem i domácí hvězda Simona Vrzalová. Česká reprezentantka poběží závod na 3000 metrů a její soupeřkou bude mistryně světa z Londýna Hellen Obiriová z Keni. "No, ona si nebude žádnou soupeřkou, uteče nám všem o pořádný kus. Budu se soustředit na své tempo a snažit se zaběhnout co nejlépe. Limit na halové mistrovství světa je devět minut, což je veliká výzva. Asi se poperu o druhé místo v cíli, ještě přesně nevím, jaké budou další soupeřky, ale jedno jméno znám dobře. Polka Sofia Ennaouiová běhá velmi dobře takticky a pokud to půjde, tak právě ona by mohla běžet v rámci mých možností. Uvidíme, já se na závody moc těším. Mám hodně natrénováno a chtěla bych divákům předvést kvalitní výkon," řekla vítkovická atletka.

Součástí druhého ročníku Czech Indoor Gala je také XIV. ročník Ostravské laťky, na němž budou letos závodit pouze ženy. Včetně české jedničky Michaely Hrubé. Atraktivní bude pochopitelně také soutěž koulařů, kde se představí i český rekordman Tomáš Staněk. Milovníci sprintů se mohou těšit na souboj domácího Zdeňka Stromšíka se Španělem (bývalý kubánský reprezentant už má španělský pas) Yunierem Pérezem nebo Slovákem Jánem Volkem. A nad překážkami láká souboj Petra Svobody s Američanem Jarettem Eatonem.

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1