Zemaník vyhrál závod Běchovice - Praha

25. 09. 2017

Už podruhé v kariéře vyhrál nejstarší silniční závod v Evropě Běchovice – Praha vítkovický atlet Jakub Zemaník. Letošní 121. ročník závodu, který je současně mistrovstvím republiky v silničním běhu zvládl v čase 30:46 a porazil téměř o minutu druhého v cíli Lukáše Olejníčka. Ze stříbra mezi juniorkami se radovala Sylvie Štiglerová (39:08).

Zemaník se v průběhu sezony potýkal se zdravotními problémy, kvůli nimž například vynechal i světový šampionát do 22 let v polské Bydhošti. Na Běhovice však přijel skvěle připraven. Od úvodních metrů se společně s Vítem Pavlištou ujal tempa. Rozhodující okamžik nastal v průběhu pátého kilometru, kdy se Zemaník od svých soupeřů odpoutal a svůj náskok jen navyšoval. Nakonec doběhl o pět vteřin rychleji, než před dvěma lety, kdy závod rovněž vyhrál. „Věřím, že už jsem zažehnal všechny zdravotní potíže a můžu běhat bez omezení. Byl to hodně těžký závod, protože foukal poměrně nepříjemný protivítr, takže poslední dva kilometry jsem byl už docela tuhý. Celou dobu jsem se snažil držet své tempo, což se mi relativně podařilo,“ uvedl pro server atletika.cz.

Závod žen ovládla podle očekávání čtrnáctá žena maratonského závodu na letošním MS v Londýně Eva Vrabcová (35:05). Juniorskou kategorii vyhrál Patrik Vebr (33:18), juniorkám vévodila Bára Stýblová. O osm vteřin porazila Sylvii Štiglerovou. V mistrovském závodě žen startovala také Jana Kunčická, která skončila jedenáctá (38:51).

Kompletní výsledky najdete ZDE

Foto Aleš Gräf/atletika.cz

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2017 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1