Na 200 skvělých jezdců na Ostravských okruzích a v 5. závodě Českého poháru

21. 08. 2017

Vítkovická cyklistika oslaví 120 let hned několika závody české cyklistické špičky. V sobotu 26. srpna na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě přesně v poledne odstartuje 14. ročník závodu Ostravské okruhy - Memoriálu Jana Veselého v silniční cyklistice, jehož nedílnou součástí je večerní kritérium s mezinárodní účastí v Ostravě. Závod je také součástí 21. ročníku Slezského poháru amatérských cyklistů. O den později, 27. srpna, se borci přesunou do Hlubočce u Opavy, kde od 9 hodin souboje na dvou kolech pokračují Českým pohárem v silniční cyklistice.

„Určitě je na co se těšit. Kromě diváckého zážitku při obou závodech si mohou v sobotu 26. srpna v rámci Ostravských okruhů na své přijít také amatérští cyklisté a cyklistky všeho věku. I pro ně jsme připravili soutěž v odpovídajících kategoriích. Přihlásit se mohou, stejně jako licencovaní cyklisté, přes internetové stránky  www.memorialjv.cz,kde také najdou přesné propozice závodu a časový pořad,“ pozval na start ředitel závodu Vítězslav Dostál.

V neděli 27. srpna přivítá obec Hlubočec účastníky 5. kola Českého poháru v silniční cyklistice. Borci budou bojovat o zisk dalších bodů v prestižní české soutěži na technicky náročném kopcovitém 18 km dlouhém okruhu v kategoriích junioři, žáci, kadeti, ženy a elita. Poslední vývoj v soutěžích ukazuje na zajímavé souboje.

Juniorskou tabulku vede Daniel Babor z TJ Kovo Praha, který doposud odjel jen dva závody, a přesto má 120 bodů. Za ním následuje Šimon Vaníček s 96 body, David Kulhánek a Matouš Měšťan s 81 bodem a Martin Čech se 78 body.

Ve starších žácích můžeme očekávat souboj vedoucího Tomáše Obdržálek z Mapei Merida Kaňkovský s Filipem Černým z Dukly Praha a týmovým kolegou Janem Vallem, kteří jsou Obdržálkovi v patách. Zaútočit však mohou i další borci, rozdíly nejsou velké. Stejná bitva bude u kadetek. Zde si Kristýna Burlová z Dukly Praha vyjela již 208 bodů. Závodnice Veronika Jandová z Favoritu Brno, Tereza Obořilová ze Sportu Team a Anna Součková LOKO Rakovník budou muset podat maximální výkon, aby vedení soutěže dokázaly zvrátit.

V kategorii mladší žákyně vede Gabriela Bártová s 225 body. Za ní se řadí Dagmar Hejhalová z Dukly Praha, Anna Jaborníková ze Sportcomplex Břeclav, Barbora Parmová z TJ Stadion Louny.

V kategorii elita, která odstartuje ve 14 hodin, je pro organizátory zcela jasný vítěz, člen klubu YOGI, jezdící v profi týmu ELKOV AUTHOR, Josef Černý.

Maximální výkony v pátém kole Českého poháru podají také kadeti, junioři a ženy. V kadetech to bude jiskřit zejména mezi vedoucím Jakubem Ťoupalíkem z Cycling Tábor, Pavlem Bittnerem z Mapei Merida Kaňkovský, Lubošem Komínkem z Dukly Praha a Lukášem Kolaříkem z Tufy Prostějov. V juniorkách bude nejzajímavější závod mezi vedoucí Markétou Hájkovou z DUHA Lanškroun a Petrou Ševčíkovou z Dukly Praha, která dvakrát zvítězila, ale také dvakrát nestartovala.

Závod žen v kategorii elite vede Tereza Neumanová se 127 body. V patách bude mít Boženu Kučerovou z Kola-bbm.cz. Velká očekávání však vzbuzuje i nástup téměř domácí Kateřiny Mudříkové z CK FESO Petřvald, Eleny Vaníčkové a Naďi Voráčové.

Letošní Ostravské okruhy využijí také milovníci koloběhu. Hned 26. srpna vyrazí amatéři i výkonnostní koloběžci na okruh v Ostravě – Porubě. „Vzali jsme od letošního roku pod křídla SSK Vítkovice také sdružení BoKolobka, které se věnuje podoře a aktivitám v souvislosti s koloběhem a Ostravské okruhy nám poskytly hned první skvělou příležitost uspořádat pro milovníky koloběhu první velkou akci,“ řekl technický ředitel Ostravských okruhů a šéf SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek „Moc se těšíme, že využijeme nádherný okruh porubské Hlavní třídy bezpečně uzavřený jen pro koloběžky. Zveme tak všechny zájemce, i ty, kteří by si koloběh chtěli zkusit poprvé. Můžeme jim na místě pro závod pro příchozí profi koloběžku dokonce i půjčit,“ dodala za BoKolobka tým Šárka Waldhauserová.

Pro hoby závodníky je připraven závod na 10 km a startuje v 9 hodin. Registrovat  se mohou online. Cena startovného je 150 Kč. Časový limit na tuto vzdálenost je 60 minut. Výkonnější borci z řad registrovaných závodníků Českého svazu koloběhu mají připravenu trať na 25 km a musí jí zvládnout nejdéle za 90 min. jejich startovné je 200 Kč.

V ceně startovného mají kromě nezapomenutelného zážitku, připraveno startovní číslo s čipem. Vítězům připadnou poháry, medaile i finanční odměny.

Kontakt: Šárka Mokrá, 773 004 098, sarka.mokra@seznam.cz

www.memorialjv.cz

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2018 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1