Loučení s Boltem na tretře bude velkolepé

20. 06. 2017

Bude to naposledy, a tedy rozhodně stojí za to, být u toho. Řeč je o posledním vystoupení legendárního jamajského sprintera Usaina Bolta na mítinku Zlatá tretra. Divákům v Ostravě se 28. června představí na dráze naposledy a vyprodané tribuny se mají na co těšit. Takový je alespoň plán a představa a organizátorů 56. ročníku mítinku IAAF World Challenge.

Nebylo to jednoduché, ale povedlo se. Týden před vypuknutím atletické horečky v Ostravě to přiznali manažer mítinku Alfonz Juck i majitel pořadatelské agentury TK plus Prostějov Miroslav Černošek. "Přicházíme s něčím výjimečným. Divákům nabídneme v jednom programu vystoupení tří nejlepších atletů světa loňského roku, včetně Usaina Bolta. Společně se letos sejdou jen na mistrovství světa v Londýně, jinak je v tomto směru ostravský mítink unikátní. Jsem rád, že máme vyprodáno," řekl na poslední tiskové konferenci novinářům Miroslav Černošek. Připomněl, že podnik s rozpočtem blížícím se 50 milionům korun bude v jistém slova smyslu ukončením jedné krásné etapy. Etapy s názvem Usaint Bolt v Ostravě. "Bude startovat na tretře podeváté, tím se nemůže pochlubit žádný jiný organizátor na světě. Jsme opravdu rádi, že se to povedlo."

V podobném duchu hovořil i manažer mítinku Alfonz Juck. "Je to svým způsobem vrchol mé manažerské činnosti. My jsme ho před lety představili jako málo známého sprintera a možnou vycházející hvězdu světové atletiky. On předčil všechna očekávání a stal se legendou. Když zvolil jako součást své rozlučky s aktivní kariérou Ostravu, všechny nás to potěšilo. Uděláme vše proto, aby to byla rozlučka velkolepá a aby měli fanoušci atletiky na co vzpomínat."

Prozradil, že po skončení závodu na 100 metrů na závěr programu vzdají organizátoři Boltovi hold. "Je to v tuto chvíli možná i výzva pro všechny diváky, kteří budou na stadionu. Aby neodcházeli a užili si loučení společně s námi. Připravili jsme speciální choreografii, zazní jamajská hymna, zkrátka, bude to krásné."

Organizátoři letošního ročníku Zlaté tretry však pochopitelně nepovažují mítink pouze za show jednoho muže. Právě naopak. Společnost Boltovi bude dělat dalších devět olympijských vítězů. Jen pro srovnání, na posledním podniku Diamantové ligy ve Stockholmu se divákům představili pouze dva. "Je to tak, program bude nabitý závody se špičkovým obsazením. Nejlepší vytrvalec posledních let Mo Farah poběží svoji poslední desítku kariéry. Chce se totiž v budoucnu věnovat výhradně závodům na silnici. Světový rekordman z Ria v běhu na 400 metrů Wayde Van Niekerk přijede do Ostravy s cílem překonat Boltův rekord na 300 metrů. A světový rekordman a dvojnásobný olympijský vítěz na 800 m David Rudisha nabídne svůj první start na 1000 metrů. A konkrétně jeho soupeři budou dva skvělí čeští mílaři Jakub Holuša a Filip Sasínek. "Je to zvláštní, ale oni se ještě spolu v jednom závodě nepotkali. Tak si to tentokrát rozdají na jednom kilometru v přítomnosti hvězdného Rudishi," řekl na adresu dvou českých reprezentantů Alfonz Juck. A dodal, že v programu se objeví také Pavel Maslák, Tomáš Staněk, Kristiina Mäki, Simona Vrzalová nebo vítkovický sprinter Zdeněk Stromšík. Samozřejmě v rozlučkovém běhu Usaina Bolta.

Trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný je z pohledu ředitele mítinku pochopitelně rád, že se do Ostravy sjede mimořádné kvalitní konkurence právě v jeho oblíbené disciplíně. Podařilo připravit atraktivní závod českých a německých elitních borců. Olympijský vítěz Thomas Rohler a vítěz loňského ročníku Diamantové ligy Jakub Vadlejch jsou lídry svých čtyřčlenných týmů. A budou mít i své kapitány. Olympijského vítěze z Mnichava 1972 Klause Wolfermann a samozřejmě Jana Železného. "Znovu opakuji, na Městském stadionu se představí celkem deset olympijských vítězů. To je v dnešní době naprostý unikát," řekl týden před mítinkem Jan Železný.

Více informací o Zlaté tretře najdete na stránkách: www.zlatatretra.cz

Foto: Pavel Lebeda/sport-pics.cz

 

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2018 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1