SSK 2012

23. 12. 2012

První příčky téměř ve všech soutěžích sbírala vítkovická atletika i neslyšící sportovci. Horolezci připsali na své konto další osmitisícovku. Své zástupce mělo SSK v národních reprezentacích v atletice, boxu a futsalu neslyšících.  52. ročníkem pokračovala úspěšně i Zlatá treta. Zda se Ostrava zařadí v blízké budoucnosti k městům jako Curych, Paříž, New York nebo Brusel a stane se součástí slavné Diamantové ligy, záleží už jen na úrovni sportovního stánku, jehož rekonstrukce začala před několika měsíci a v roce 2014 by měla být zdárně a plně ukončena.

 

S přihlédnutím právě k rekonstrukci domovského Městského stadionu ve Vítkovicích učinil výjimku také Český atletický svaz a přidělil již letos pořadatelství prestižního národního šampionátu mužů a žen pro rok 2014 právě Ostravě. "Nový" stadion by tak měl přivítat všechny olympijské medailisty a světové šampiony, z nichž mnozí mají své kořeny právě v Ostravě. Tou dobou také Zlatá tretra začne finalizovat své úsilí o vstup do Diamantové ligy. Všechny předpoklady již má, chybí jen nový stadion.

 

Již na počátku roku 2013 Ostrava podá také přihlášku na jedinečný světový atletický podnik - Kontinentální pohár IAAF, v němž se utkávají družstva nejlepších atletů z každého kontinentu. Lepší výběr už prakticky neexistuje. „Kontinentální pohár? To už je něco! Pokud ještě budu moci závodit, tak na to bych se opravdu moc těšil, a hlavně v Ostravě!“, komentoval tuto možnost úřadující mistr Evropy, oštěpař Vítězslav Veselý.

 

Rekonstrukce stadionu položila základy dalším evropským podnikům na ostravské půdě, pro jejichž pořádání získala ostravská delegace příslib letos v Bukurešti. Díky investicím města Ostravy do sportovního stánku, po dostavbě jednoho z nejlepších ve střední Evropě, je na co se těšit. Ostrava bude na mapě světa a Evropy vidět zase o něco víc.

 

Tolik krátký pohled do budoucna.  Co však nedávná minulost? Klub zorganizoval celou řadu závodů. V halové sezóně k nejvýznamnějším patřil 8. ročník mezinárodního výškařského mítinku Ostravská laťka, dále Mistrovství Moravy a Slezska či několik krajských přeborů všech kategorií. V letní sezóně je každoročně nejvýznamnějším mezinárodní mítink Zlatá tretra Ostrava. Vítkovice rovněž hostili Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek a řadu soutěží družstev od žactva po dospělé. Kromě toho pořádá veřejné běžecké závody Ostravský běžecký pohár pro děti a mládež do 16 let, v několika moravských městech pak běžecké tour pro děti od 3 do 14 let Čokoládová tretra a dětské a mládežnické běhání v atraktivním prostředí Zoo Ostrava. Na příští sezónu chystá přidat aktivity směrem k ženám a obnovení nejstaršího běhu ve městě – Běh napříč Vítkovicemi, který byl na počátku 20. století  prvním organizovaným závodem na území města. Část závodu by se měla odehrávat v prostředí bývalého průmyslového areálu Dolní oblasti Vítkovic.

 

A jak se žije sportu v průběhu přestavby? „Fungujeme prakticky na stavbě, složitější je přístup do areálu a občas jsou mimo provoz přívody některých energií, ale vidina nového stadionu pomáhá překonávat jakékoli možné nepohodlí s úsměvem“, komentoval Oldřich Zvolánek.

 

 

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1